+48 668... Pokaż
Menu Zamknij

Szukam biura rachunkowego – jak wybrać najlepsze?

Wybór odpowiedniego biura rachunkowego, to bardzo ważna decyzja dla każdego przedsiębiorcy. Zanim zdecydujemy się na konkretne, powinniśmy dokładnie zapoznać się z ofertą, jaką ma do zaoferowania.

Usługi księgowe

Warto zwrócić uwagę, jakie usługi księgowe oferuje nasze przyszłe biuro. Przeważnie należą do nich między innymi: prowadzenie księgi przychodów i rozchodów, prowadzenie ksiąg handlowych, wykonywanie rocznych sprawozdań, sporządzanie deklaracji PIT oraz VAT. Warto także zwrócić uwagę na to, czy księgowe posiadają odpowiednie certyfikaty. Lepiej swoje interesy powierzyć komuś, kto jest doświadczonym i profesjonalnym pracownikiem. Unikniemy przez to niepotrzebnych korekt.

Outsourcing kadr i płac

Wiele biur oferuje także usługi w zakresie kadr i płac. Jest to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorcy. Jak wiemy przepisy prawa pracy oraz zusowskie do najprostszych nie należą. Dobrze wiemy, że źle obliczone wynagrodzenie, to duży problem. Z jednej strony niezadowoleni pracownicy, na których konto wpłynęła zbyt mała ilość gotówki, z drugiej strony korekty, które w związku z tymi błędami powstaną będą musiały być odpowiednio ujęte na deklaracjach ZUS. Przedsiębiorca może się w tym wszystkim pogubić i wcale to nie dziwi. Dlatego dużo osób zdecydowało się na profesjonalne usługi kadrowo-płacowe oferowane przez biura rachunkowe.

Biura posiadają także specjalne programy do naliczania płac, dzięki którym wynagrodzenie jest liczone w prawidłowy sposób. Programy są co jakiś czas aktualizowane i dlatego nie musimy obawiać się o nieprawidłowe naliczenie wypłat.
W ramach kadr i płac biura oferują między innymi: naliczanie wynagrodzeń, tworzenie list plac, sporządzanie deklaracji rozliczeniowych do ZUS, sporządzanie deklaracji do PFRON i GUS, prowadzenie akt osobowych, czy archiwizacja dokumentów.

Wybierając właściwe biuro rachunkowe nie musimy się także martwić tym, że pracownik, który prowadzi księgowość czy płace się rozchoruje i zostaniemy na lodzie. W biurach tych pracownicy wzajemnie się zastępują i nie może być tak, że praca nie zostanie wykonana.

Podsumowanie

Zatem, gdy wybieramy biuro rachunkowe, możemy kierować się opiniami znajomych, którzy też prowadzą już działalność lub możemy poszukać opinii w internecie. Warto zrobić takie rozeznanie, bo pomoże nam się ono zdecydować na wybranie najlepszego biura.